Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

 Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

Bilhassa ismini günümüzde sıklıkla duyduğumuz Astral Seyahat , günümüz dünyasında son vakitlerde kimi araştırmacılar tarafından fark edilmiş olup, gerçekliği netleşmemiştir. Kişinin uygun bir ortamda istemini kullanarak beden ile ruhunu ayırıp değişik bir boyuta geçişi de denilen bu yolcunun kaynağı okültizmde (geçmiş çağlardan gelen derin bilgi) görülmektedir.

 Astral Seyahat
Astral Seyahat

Rahat bir yatak ve suskun bir ortamda ferdin kendi isteğiyle ruhunun bedenden ayrıldığını düşünmesi ile başlayabilen, bu yolcunun gerçekleşebilmesi için ya stresli ve yoğun bir gün geçirilmeli veyahut uykunun gelmeden uyumaya meyletmek gerekmektedir. Ruhun bedenden ayrıldığı hissedilmediği astral yolcunun vakiti iki buçuk saate kadar sürebilmektedir. Kontrol edilebilen düşün bir üst merhalesi diye adlandırılan astral seyahatte fert gezip görme yetisini kullanırken yorulma veya acı gibi fiziksel faktörlerden uzaktır. Duvarların içinden geçmek, havada süzülebilmek gibi mekanik ve kinematik olmayan veya sıradan dışı haller olasıdır.

Astral Seyahat  nedir? Sualinin yanıtı, yolcu esnasında şuur açık olup fert rastgele bir nesnenin içinden geçebilmekte veya istediği gibi yolcu edebilmesi olarak tanımlanmaktadır. Odaklanmayı gerektiren bu yolcuya başlamadan önce kalp ritminde ve ani emosyonel farklıklar (heyecanlanma, stres vb.) olduğundan kalp veya tansiyon hastalığı geçiren bireyler açısından riziko arz etmektedir. Yapılan araştırmalar astral seyahatin risksiz olduğunu belirtse de, buna katılmayan bilim insanları da mevcuttur. Astral seyahat sırasında farklı boyuttan farklı yaratıklarla karşılaşılabileceğini ifade eden bilim insanlarının daha bir kanıtı yoktur. Ayrı olarak LSD(Lysergic acid diethylamid) gibi uyuşturucu, kullanımıyla da çıkılabildiği söylenen bu yolcunun uyuşturucu vb. maddelerle gerçekleştirilmesinin ölüm rizikosu taşıdığını bilinmesi gerekmektedir.

Kübizm Nedir?

Bir önceki yazımız olan Pompei Neden Helak Edildi ? başlıklı makalemizde Capri adası, pompei ve Pompei Halkı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir