En İyi Şampuan Hangisi?

İnsanların günlük bakımında en önemli bakım ürünlerinden biri şampuandır. Uzmanların tavsiyelerine göre 2 günde 1 kez duş almak, kişisel bakım için çok önemlidir. Duş alırken kullanılan şampuanın da en iyi şampuan olması gerekir.

Şampuan seçimi kişiden kişiye değişebilir. Herkesin saç yapısı ve özellikleri farklıdır. Bu yüzden herkes için en iyi şampuan aynı değildir. Piyasada onlarca hatta yüzlerce farklı şampuan markası vardır. Bu markaları hemen her yerde görmemiz, her marketten temin etmemiz mümkündür. Ayrıca tüm markalar reklamlarında en iyi şampuanın kendilerininki olduğunu söylerler. Ancak bu söyleme kanarak şampuan seçimi yapmamak doğru olandır.

Kişi için en iyi şampuan seçerken, farklı markaları denemek gerekir. Markaların kendi içinde sunduğu farklı şampuanlara da dikkat edilmelidir. Saç yapınıza uygun şampuanları seçerek, bu ürünleri kullanmakta her zaman fayda vardır. Kepek sorunu olan bir saça yağ önleyici şampuan kullanmak kepek sorununun ciddi boyutlara ulaşmasına sebep olabilir. Aynı şekilde yağlı saç sorunu olan kişilerin, farklı sorunlar için ürünleri kullanmaları daha farklı sorunlara yol açabilir.

Tüm bunların yanı sıra saç yapınıza uygun olarak alacağınız, o soruna yönelik üretilen her şampuan da olumlu etki sağlamaz. Her şampuan markası ürünlerinde farklı maddeler kullanır. Bu maddelerin saçınıza yapacağı etki her zaman olumlu olmaz. Bu yüzden X markasının kepek önleyici şampuanı saçlarınızı daha da kepeklendirebilecekken, Y markasının kepek önleyici şampuanı sorununuzu kökten halledebilir. Diğer saç sorunlarının ortadan kaldırılmasında da aynı şeyler geçerlidir.

En iyi şampuan seçilirken tüm bunlara dikkat edilmelidir. En önemlisi de saç deyip geçmemeli, saç sağlığının bir insan için her zaman yerinde olması gerektiğidir. Aksi taktirde saçınızda oluşan sorunları göz ardı ettiğinizde, daha farklı ve ciddi sorunlara yol açabilir.

Kaynak: http://www.kadindenince.com/dunyanin-en-iyi-on-sampuani/

Bir önceki yazımız olan Gördüğüm En Farklı Kişisel Blog; Parlak Jurnal başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir