Gördüğüm En Farklı Kişisel Blog; Parlak Jurnal

Web sitesi sahipleri bilirler; blogları ya da web sitelerini geliştirmek, yeni siteler keşfedip örnek almak için farklı webmaster forumları vardır. Ben de bu forumlara üyeyim. Son zamanlarda gezinirken bir kişisel bloglar karşılaştım. Oldukça hoşuma gitti. Özellikle tarih kategorisi oldukça ilgi çekici.

Keşfettiğim bu yeni blogun ismi Parlak Jurnal. Bu kişisel blog, aslında 1 kişinin yazdığı yazılardan oluşmuyor. Deneyimli bir yazar kadrosu var. Kullanıcılarına kaliteli içerikler sunmaya çalışıyorlar. Bunu çok da iyi yapıyorlar. Pek çok farklı kategoride yayın yapıyorlar. Bu kategorilerin hepsine birbirinden kaliteli, ilgi çekici, okuyucu odaklı içerikler üretiyorlar. Benim en çok dikkatimi çeken kategori Tarih Kategorisi oldu. Bunun iki sebebi var. Birincisi küçüklüğümden beri tarihe olan büyük ilgim. İlk okula başladıktan sonra en çok ilgimi çeken ders Tarih dersleri olmuştur. Diğer bir sebebi de, blogdaki yazarların Tarih’e olan ilgisi. Gerçekten konuya hakim, bilgili yazarlar; pek çok farklı tarih konusunda yayın yapıyorlar. Tarih konusunda çok fazla araştırma yapan, yeni bilgiler öğrenmeye çalışan bir kişinin bile öğreneceği yeni şeyler mümkündür. Bu kişilerden biri de benim. Çok fazla şey bildiğimi düşünmeme rağmen bu kişisel blogda yeni tarihi bilgiler öğrendim.

Sizlerin de bu blogu incelemenizi, düzenli olarak takip etmenizi öneririm. Zaten inceledikten sonra müptelası olacağınıza eminim. Sadece içerik olarak kaliteli değil, tasarım ve kullanıcı faydası olarak da üst düzey bir kullanım sunuyor. İstediğiniz yazılar arasında kolayca geçiş yapabileceğiniz, yazarlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz, kategorilere özgürce göz atabileceğiniz, diğer bloglardan daha farklı bir tasarıma sahip.

Kısaca özetlemek gerekirse, Tarih kategorisine özel ilgi gösterilmesi gereken bu kaliteli kişisel bloga göz atmak, sizin adınıza faydalı bir eylem olacaktır. Dilerseniz sizin de içerik ekleme hakkına sahip olacağınız Parlak Jurnal’a mutlaka uğrayın.

Bir önceki yazımız olan Nasıl Instagram Fenomeni Olunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir