Gül Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir ?

Gül Hastalığı Sebepleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Gül hastalığı
Gül hastalığı

Gül Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir ?, Gül hastalığı genel olarak beyaz tenli insanlarda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık genelde yüz bölgesinde görülmektedir. Bu da yüz için sıhhatsiz bir görüntü oluşturmasına kapı aralamaktadır. Gül hastalığı sebeplerine bakıldığında net ve net bir nedene erişilememektedir. Gül hastalığının başlangıcında ciltte oluşan kızarıklıklar olduğu görülmektedir. Daha sonrasında bu kızarıklıklar kabarık kirlere yerini bırakmaktadır. Bu vaziyette cilt neyden dolayı bu kadar etkileniyor ve kızarıp kabarıyorsa bundan uzak durulması gerekmektedir.

Gül Hastalığı Vücudun Nerelerinde Bulunur?

Bu hastalık genel olarak yüz bölgesinde ve etrafında kendisini göstermektedir. Ancak gül hastalığının nedenleri bilinmiyorsa evvela araştırma yapılması gerekmektedir. Gül hastalığı yakıntılarına bakıldığında yalnızca yüz bölgesinde olanlar için kişiler rahatsızlığı için doktora görünürler. Hâlbuki vücudun çeşitli yerlerinde de gül hastalığı çıkmaktadır. Gül hastalığı yüz bölgesinde çıktıktan sonra ilerler ve yüzü komple kaplamaktadır. Bu da kişilerin görünümünü etkilediği için çirkin bir görünüme neden olmaktadır.

Gül Hastalığı Nasıl Rehabilitasyon Edilir?

Gül hastalığı
Gül hastalığı

Gül hastalığı görülen kişiler için rehabilitasyon metotları tam olarak bilinmemektedir. Yakıntının nedeni anlaşılmadan da rehabilitasyon metodu netleşmemektedir. Gül hastalığı rehabilitasyon metotlarına bakıldığında 3 ila 7 ay süresince rehabilitasyon uygulanması uygun görülmektedir. Ama kısa müddette çözüm beklenmesi doğru değildir. Hastalığın ne kadar ilerlemiş olduğu ve boyutu oldukça ehemmiyetlidir. Genel olarak lazer metodu uygulanmaktadır. Lazer sayesinde kızarıklık oluşturan damarlar yok edilmektedir. Bir buçuk ay ara ile genel olarak 2 ila 3 sefer tekrarlanmaktadır. Bunun yanı sıra antibiyotik tedavileri de uygulanmaktadır. Bu da hap veyahut krem olarak kendisini göstermektedir.

Gül Hastalığı Tedbirleri

Bu hastalığa sahip olan kişilerin stresten uzak durması gerekmektedir. Bunun yanı sıra güneş de bu kızarıklıkları oldukça arttırmaktadır. Ayrı olarak kozmetik ürünleri de gül hastalığı nedenleri arasında bulunabilmektedir. Tüm bu tedbirler alındıktan sonra cilt tekrar incelenmeye alınmaktadır. Bunun yanı sıra damar genişleten ilaçlardan da uzak durulmalıdır. Baharat bu hastalığın baş düşmanıdır. Kola, çay ve kahveden de kaçınmak gerekmektedir. Sıcak su ile banyo yapmak yerine ışık duş önerilmektedir.

Diğer Hastalıklar İçin 

Bir önceki yazımız olan Ebru Sanatı Nedir? Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Ebru kelimesi, ebru sanatı ve Ebru Sanatı Malzemeleri Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir