Yakışıklı Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Kenan İmirzalıoğlu
Kenan İmirzalıoğlu

Kenan İmirzalıoğlu , 18 haziran 1974 tarihinde dünyaya geldi. Mustafa ve Yıldız İmirzalıoğlu çiftinin en küçük çocukları olarak dünyaya gelen oyuncunun Derviş ve Yasemin adında kardeşleri vardır. İlköğretimini Bala da tamamladıktan sonra ortaöğretimin tamamlamak için Ankara’ya teyzesinin yanına taşındı ve lise öğrenimini Ankara’da yaptı. İlk denemesinde üniversite sınavını kazanamayarak ailesinin yanına döndü. Bir sonraki üniversite sınavında Yıldız Teknik Üniversitesi matematik bölümünü kazandı. Üniversitedeki arkadaşlarının ısrarı üzerine katıldığı modellik yarışmasında başarılı olarak modellik kariyerine başladı.

 

Daha sonra Best Model Of Turkey yarışmasının elemeleri ne katıldı ve birinci seçildi. Bu yarışmada elde ettiği dereceyle Best Model Of The world’e katılarak birinci oldu. Böylece ilk defa Türkiye’den bir model bu yarışmada dünya birincisi oldu. Televizyon ve sinema ekranları ile tanışması ise ünlü yönetmen Osman Sınav’ın sayesinde gerçekleşti. Sınavın desteğiyle katıldığı Deli Yürek dizisinin seçmelerinde başarılı oldu. 1999-2002 yılları arasında yayın hayatını sürdüren ve efsane haline gelen dizide Yusuf Miroğlu karakteri canlandırdı. Başarılı oyuncu dizinin devamı olarak gösterilebilecek olan sinema filmi Deli Yürek bumerang cehenminde rol olarak sinemaya da atıldı. Deli Yürek süreci bittikten sonra ve eğitimi için Amerika’ya gitti. Amerika’dan dönünce birçok film ve dizi için teklif aldı. 2003 yılında Uğur Yücel’in yazıp yönettiği Alacakaranlık dizisinde rol aldı. Bu dizide cinayet masasında kendini ispatlamaya çalışan genç ve dürüst bir Komiser Ferit Çağlayan karakteri canlandırdı.

 

Başarılı Oyuncu!

Kenan İmirzalıoğlu - Mahri Kara
Kenan İmirzalıoğlu – Mahri Kara

Aynı yıl yine Uğur Yücel’in hazırladığı Yazı Tura adlı sinema filminde Olgun Şimşek de birlikte rol aldı. 2005-2007 yılları arasında Selin Demiratar ile beraber başrolünü paylaştığı Acı Hayat adlı dizide oldukça başarılı bir performans sergiledi. 2 sezon devam eden dizide Mehmet Kosovalı karakterini canlandırdı. 2006 yılında ise yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği Son Osmanlı Yandım Ali filminde başrol oynadı. 2007 yılında vizyona giren Kabadayı filminde efsanevi oyuncu Şener Şen ile beraber rol aldı. İmirzalıoğlu filmde canlandırdığı uyuşturucu bağımlısı mafya babası Devran rolü sevenlerin gönlünde taht kurmayı başardı.

 

 

2010 yılında

vizyona giren Ejder Kapanı adlı sinema filminde tekrar Uğur Yücel ile birlikte kamera karşısına geçti. Akrep Celal adlı bir başkomiser canlandırdığı film sayesinde Sadri Alışık jüri özel ödülü ne layık görüldü. 2009 yılında Türkiye’nin gelmiş geçmiş yeni dizilerinden biri olarak gösterilen Ezel adlı dizide başrol oynadı. 2 sezon devam eden dizide Tuncel Kurtiz, Cansu Dere, Barış Falay ve Haluk Bilginer gibi Uslu onlarla birlikte rol aldı. Usta yönetmen Uluç Bayraktar tarafından yönetilen dizi Türk televizyonlarında en çok izlenen Aksiyon ve drama dizilerinden birisi oldu. Oyuncu bu dizide başarılı performansıyla Altın Kelebek ödül törenlerinde en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. 2012 yılında Osman Sınav’ın Uzun Hikaye adlı sinema filminde oynadı.

Kenan İmirzalıoğlu
Kenan İmirzalıoğlu

Manken Tuğçe Kazaz da başarı paylaştığı filmde bulgaryalı Ali karakterini canlandırdı. Yine 2012 yılında başlayan Karadayı adlı dizide  Bergüzar Korel ile başrolü paylaştı. Mahir Kara adlı genç bir delikanlının babasının işlemediği bir cinayet yüzünden idam edilmesine karşı verdiği mücadelenin anlatıldığı dizi oyuncunun oldukça beğenilen projelerinden biri oldu. Kenan İmirzalıoğlu 2014 yılından itibaren beraber olduğu Sinem Kobal izle 29 Mayıs 2016 tarihinde Cunda Adası’nda evlendi. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip oyuncu 2016 yılında henüz herhangi bir projede yer almadı..

Bir önceki yazımız olan Budizm İnancı ve Nirvana Nedir? başlıklı makalemizde brahma inancı, Brahma nedir ve Budizm hakkında bilgiler verilmektedir.

4 thoughts on “Yakışıklı Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir