Saç Uzatma Nedir?

Saçlarınızı Nasıl Hızlı Uzatırsınız?

Saç Uzatma
Saç Uzatma
Saç Uzatma Nedir? , Günümüz teknolojisinde saçların hızlı uzamasını sağlayan bir yol bulunmamaktadır. Genel bilgilerden sonra yeşil çay maskesi ve barcelino yağı ile uzatma yöntemini anlatacağız.

Ekseriyetle bayanların çoğu saçlarının uzun olmasını ister. Bu yüzden saçlarına değişik bakımlar uygularlar. Saçlarınızın kökleri saç tellerinize hayat verir. Bazı bayanlar saç köklerine yeni bölümler ilave ederek saçlarını uzatmaya çalışırlar.

Günümüz teknolojisinde saçların hızlı uzamasını sağlayan bir yöntem bulunmamaktadır. Rastgele bir hastalık sırasında kullanmış olduğunuz ilaçlar, beslenme bozuklukları ve strest gibi çeşitli faktörlerle beraber saçlarınızın uzamasını yavaşlatabilir.

Saç kökleriniz yeterince beslenmediği taktirde saçlarınızın uzaması yavaşlar. Sigara, içki ve bunun gibi zarar veren alışkanlıklar vücut damarlarındaki kan dolaşımına hasar vererek besin ve oksijenlerin hücrelere erişmesini engeller. Dikkat ederseniz saç uzamasını negatif etkileyen sebepler biriside günlük yaşantınızda ki olaylardır. Saçlarınızı hızlı uzatmak için yapılacak en iyi etken saçlarımızın uzamasını azaltan nedenlerle baş faktörüzdür. Saçların hızlı uzamasını sağlayan kimi vitaminler vardır. Lakin bu vitamin ve mineralları günlük yaşantımızda tükkettiğimiz gıdalar sayesinde alıyoruz. Şayet vitamin ve mineral itibariyle vücudunuzda eksiklik varsa uzman kişilerin reçetesi altında destek alabilirsiniz.

Bu genel bilgilere ek olarak; yeşil çay maskesi ve barcelino yağı ile saç uzatma uygulamasını okuyabilirsiniz.

YEŞİL ÇAY MASKESİ:

Sıhhatli, uzun, güzel saçlarınız olmasını isterseniz hızlı saç uzatan yeşil çay saç maskesini tecrübenizi tavsiye ederiz.

Malzemeler
2 yemek kaşığı yeşil çayı demleyin ( veya 1 tane sallama çay 1/4 bardak su şeklinde)
1 yumurta sarısı
1 yemek kaşığı hardal tozu

Hızlı Saç Uzatan Tariflerimiz İçin Tıklayınız

Yapılışı
Malzemeleri karıştırın.
Saç köklerinize ve saçlarınıza uygulayıp, başınıza bone geçirin.
15-25 dakika saçınızda bekletin.
Saçınızı yıkayıp, durulayın.
Haftada 3-4 gün bu maskeyi uygulayın.

BARCELİNO YAĞI İLE UYGULAMASI:
Barcelino yağı muhtevanında hindistancevizi yağı, susam yağı, çam terebentin yağı, jojoba yağı, ısırgan yağı, defne gar yağı, çörekotu yağı, ceviz yağı, soya yağı, buğday yağı, zeytinyağı, ayçiçeği yağı, fındık yağ avokado yağı gibi esansiyel yağlardan oluşan bir kürdür.
Barcelino yağının saça yararları saymakla bitmez, saç dökülmesini önler, kepekten kurtarır, saç kırıklarını onarır, saça parlaklık verir, sıhhatli ve kuvvetli saçlara kavuşturur.

Barcelino Yağı İle Uygulanışı:
-Saçınızı yıkayın ve hafif kurutun, saçınız nemli kalsın.
-Saç köklerinize ve saçlarınıza yağı uygulayın.
-Saç diplerinize masaj yaparak yağı yedirin.
-Saçınızda en az yarım saat tutun. Vaktiniz varsa gün boyu saçınızda kalsın.
-Saçınızı şampuanlayıp, durulayın.
-Haftada 3 sefer saçınıza uygulayın.

Geniz Akıntısı Nedir?

Bir önceki yazımız olan Yaşlanma Nedir? başlıklı makalemizde Japon Shigechiyo Izumi, metabolizmik ve Yaşlanma hakkında bilgiler verilmektedir.

3 thoughts on “Saç Uzatma Nedir?

  1. Saçlarımı uzatmak için deneyeceğim lakin uzadıkça kirleniyor bunun için hala bir çözüm bulabilmiş değilim öneriniz var mı?

  2. Saçım oldukça kısa bundan çok şikayetçiyim, verdiğiniz tarifi uygulayacağım sonucunu paylaşırım buradan.

  3. Saçlarım çok yavaş uzuyordu. Evde soğan kürü hazırlayıp sürmeyi denedim. Fakat her zaman fırsat bulunmuyor. Eczaneden her zaman kullanabileceğim saç uzatan bir ürün almaya gittim. Zigavus’u önerdiler. Nar ekstraktlı şampuanı uzamayan saçlara özel hazırlanmış. Altı aydır kullanıyorum çok memnunum saçlarım iki kat hızlı uzuyor 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir